Sinds begin deze week staat de kerk van Eeklo in de stijgers. Op zich een normale zaak voor restauratiewerken, ware het niet dat de kerk meer dan 100 meter hoog is. Ik vraag me af hoe die arbeiders die stelling plaatsen zonder ongelukken te doen. En, je moet het maar zien zitten om die haan daar eventjes een wasbeurt te geven op 100 meter hoogte.
[tags]kerk, church, stijgers, stelling[/tags]
Waauw dat is een leuke foto. Die stelling rond te toren heeft wel iets. Doet me aan Meccano, lucifers, een kaartenhuis denken.
LikeLike
Nu je het zegt, inderdaad zo een beetje meccano achtig. Is best wel imposant hoor als je er zo naast staat.
LikeLike
En in mijn hoedanigheid van ongelovige vraag ik me dan spontaan af: wie zal dat betalen? De paus van Rome?
LikeLike
Smiling Cobra, hm ja, wij – de brave burgers hé.
LikeLike
Ik ben een leugenaar, onze kerk is maar 99 meter hoog. Vroeger hadden ze me altijd gezegd dat onze kerk meer dan 100 meter mat, maar nu schijnt dat niet meer zo te zijn. Door de zwaartekracht enzo.. Inkrimpen van de plaaster (nu gebruiken ze moortel) is ook een oorzaak ervan. Zegt men mij.
LikeLike
Hehe, ik weet niet of dit forum nog gelezen wordt, maar vanaf 07/06 staan er veeeel foto’s op http://www.vasch.be/kerkgangers.
Gisteren avond was zaaalig… een Leffe drinken geleund tegen het kruis! Het nachtelijk zicht van daarboven is echt ‘MEEGAA’. Slapen boven de klokzaal was iets moeilijker, maar we hebben er weer een hele ervaring bij!
LikeLike